Co všechno děláme?

Akce

V oddíle pořádáme různé akce – schůzky každý pátek, dvě výpravy za měsíc a o letních prázdninách jezdíme na třítýdenní tábor do přírody. Kromě našich výprav se také alespoň jednou do roka potkáváme s ostatními oddíly ze střediska.

Na stránce najdete
kalendář akcí
seznam výbavy na výpravy
stručný popis výprav, schůzek a táborů

Rozpis akcí

První pololetí 2022/23

Rozpis akcí se aktualizuje každé pololetí školního roku, ke stažení zde.
⚬ (S) jen skautky ⚬ (s) jen světlušky ⚬ s/S světlušky a skautky rozdělené ⚬

Září
23.-24.9. Dvoudenka
28.9. Tři jezy (S)

14.10. Jednodenka (s)
26.-29.10. Moby

25.-26.11. Dvoudenka

8.-10.12. Vánočka
Kolem 21.12. Betlémské světlo

Leden
13.1. Prahou plnu strašidel

V kalendáři najdete všechny výpravy nebo jiné akce, kam se chystáme vyrazit.
Pokud máte vlastní Google Kalendář, můžete ten náš do svého také importovat. Pro tuto možnost klikněte sem.

Co s sebou?

Vybavení

Nikdo nechce na výpravě tahat batoh, který je těžší než on sám, proto se snažíme brát si převážně jen věci, které opravdu použijeme. Abyste věděli, jak si správně zabalit, máme tu seznam základního vybavení.

Na schůzky

Na schůzku nic speciálního nepotřebujete, může se ale stát, že vyrazíme mimo klubovnu, proto se hodí mít u sebe lítačku nebo jinak zařízené cestování po Praze.

• lítačka
  • blok/zápisník
  • cestička/stezka
  • tužku

Na výpravy

jednodenka

• blok/zápisník
  • propiska/tužka
  • oddílové tričko
  • skautský šátek
  • nepromokavá bunda/pláštěnka
  • peněženka
  • průkazka s fotkou (na prokázání věku)
  • kapesníky
  • šátek na hry
  • kapesní nůž
  • láhev s vodou (1 l)
  • v zimě druhé rukavice
  • pokud jde o akci v Praze – lítačka a nebo jinak vyřešené, cena akce nezahrnuje lístky MHD

dvoudenka

(navíc k výbavě na jednodenku)

• spacák a karimatka
  • pevnější boty
  • oblečení na převlečení dle počasí
  • hygiena (pasta, kartáček na zuby, hřeben, ručník)
  • oblečení na spaní
  • baterka
  • lžíce, ešus, plecháček

Na tábor

Obecný seznam věcí na tábor je ke stažení zde, každý rok ho ale posíláme s táborovým informátorem e-mailem a může se trochu lišit, proto doporučujeme pozorně zkontrolovat Informátor. 😉

Co všechno děláme?

Akce

Schůzky

pátek 16:00 – 17:30
v klubovně Opletalova 10, Praha 1

Scházíme se každý pátek v naší klubovně, kde máme prostor pro všemožné hry i vytváření a pokud nám to nestačí, vyrážíme do nejbližších parků, hřišť a okolí.
Na schůzkách se potkávají skautky i světlušky a program je přizpůsobený pro obě kategorie.

Výpravy

Přibližně dvakrát do měsíce vyrážíme na jednodenní či dvoudenní výpravu, obyčejně mimo Prahu do přírody či jiného města. V teplejších měsících přespáváme pod stany a pod širákem, v zimě potom v chatách.
Nováčkám u světlušek doporučujeme nejdříve vyzkoušet jednodenku, pokud si ale věříte, rády vás přivítáme hned na dvoudence.

Rozpis výprav ke stažení zde.

Tábor

Nedílnou součástí skautského roku, možná i tou nejdůležitější, je tábor, na který vyrážíme každé první tři týdny v červenci.
Tu dobu bydlíme na tábořišti v kopcích, obklopené lesy a loukami v podsadových stanech, kde užíváme přírodu a program – od vyšívání po noční výsadek, plníme výzvy a také se učíme, jak se o sebe samy postarat.

Na fotky z táborů se můžete podívat na naší Zoneramě.

Střediskové akce

Moby

Mobyho neboli Mobíka pořádáme každý druhý rok o podzimních prázdninách.

Je to přibližně pětidenní zážitková akce se všemi čtyřmi oddíly střediska a se spoustou programu, kde jsme celou dobu jsme ubytovaní v budově.
Ve středisku je to jedna z nejoblíbenějších akcí, jezdí tam kolem 100 účastníků, ale zároveň tam jezdí i velká část našeho oddílu, takže se holky nemusí bát, že by tam nikoho neměly.

Na fotky se můžete podívat na naší Zoneramě (z roku 2015, 2017 nebo 2019).

Střediskový sraz

Střediskový sraz je víkendová jarní akce, která probíhá ve školních letech, kdy nemáme Mobyho. Táboříme ve stanech a celkově je více polní a přežívací. Stojí to za to, jsme přeci jen skauti, no ne?

Invaze

Akce pro skauty a skautky ze všech oddílů zasazená do doby druhé světové války. To chcete!
Těšit se na ni můžete každé dva roky okolo června.

Vlčuščí výprava

Tématická výprava pro světlušky a vlčata konající se kolem data Invaze.